Pranie dywanów Warszawa

Pranie dywanów Warszawa

Mamy wieloletnie doświadczenie i skuteczne technologie prania wykładzin w biurach, lokalach i mieszkaniach prywatnych.

W zależności od czyszczonej powierzchni i stopnia zabrudzenia, proces prania – czyszczenia wykładziny składa się z kilku etapów:

mechaniczne odkurzenie powierzchni – usuniecie zabrudzeń nierozpuszczalnych (w przypadku prania dywanów etap stosowany zawsze), odkurzanie (mechaniczne trzepanie) odbywa się przy pomocy odkurzaczy Kirby. Runo wykładziny jednocześnie jest rozczesywane przy pomocy wirującej szczotki ,co podnosi skuteczność kolejnych etapów prania wykładziny. W etapie tym usunięte są zabrudzenia, które w kolejnych etapach nie mogłyby być usunięte.

odplamianie – ręczne usuwanie szczególnie uporczywych plam przy pomocy dedykowanych odplamiaczy, usuwanie gumy do żucia i innych zanieczyszczeń.

praspray – rozpuszczenie brudu (w przypadku bardzo zabrudzonych wykładzin etap stosowany zawsze)
preparat jest rozpylany na wykładzinie, a dla podniesienia skuteczności często również wcierany ręcznie szczotkami. W etapie tym brud jest oddzielany od włókien.

usuwanie brudu – ekstrakcja w przypadku prania wykładzin proces ten odbywa się najczęściej tą metodą.
Ekstrakcja jest zasadniczym etapem prania. Polega ona na wypłukiwaniu brudu przy pomocy agregatu natryskowo-ssącego i środka do prania ekstrakcyjnego. W przypadku silnie zabrudzonych wykładzin stosujemy dodatkowe głowice piorące. W etapie tym wypłukiwane są równie pozostałości nieporządanych środków chemicznych.

Zabiegi dodatkowe

W przypadku wykładzin z dłuższym włosiem po praniu następuje zaczesanie włókien w jednym kierunku.

Jeżeli zachodzi potrzeba szybkiego wysuszenia wykładziny stosujemy specjalistyczne suszarki oraz wstawiamy osuszacze kondensacyjne.

Jeżeli zachodzi potrzeba neutralizacji zapachów stosujemy odpowiednie środki chemiczne lub neutralizacja zapachów odbywa się przy pomocy generatora ozonu.

Przed zam wieniem us ugi prosimy o jak najwi cej informacji odno nie wyk adziny przeznaczonej do prania, tak aby my mogli odpowiednio si przygotowa .

Usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic.

Masz pytania? Chcesz się z nami skontaktować ? Napisz lub zadzwoń :